محل تبلیغات شما
نمیدانم  چگونه  واز کجا شروع کنم.یکبار در نوشته های  گذشته ام به مشکلات روستا  اشاره کردم ودر حد اگاهیهایم تعدادی از انها را  بر شمردم. خوب گفتن مشکلات  ومطرح کردن انها خوب است ولی  چه فایده  وقتی که  شنیده نمیشود ویا اگر هم  شنیده میشود ترتیب اثر داده نمیشود.ولی الان که  دارم  این سطور را مینویسم  دلم خیلی گرفته  وواقعا دیگر بکلی دارم نا امید میشوم.بخاطر اینکه  حد اقل کاری که  میشود انجام داد  همدردی است ،اقلا  این یکی را از این مردم  دریغ  نکنیم.بخدای احد وواحد قسم  اگر به داد روستای  چنار نرسید  دیر یا زود باید  ساکنین انرا در داخل شهرها واواره  ببینید،هنوز که فرصتی است  استین بالا بزنید  واز این فاجعه  جلو گیری  فرمایید،علاج واقعه را  قبل از وقوع  بکنید.ایا میدانید الان  دوسه سال است که مردم  روستا  که  همه کشاورز هستند  هیچگونه در امدی ندارند.ایا میدانید هر چقدر  هزینه میکنند وزحمت میکشند  چیزی عایدشان نمیشود.واین را هم خوب میدانید که  ساکنین این روستا  از  بهترین وزحمتکش ترین  مردم  شهرستان هستند.با تمام کمبود هایی که  دارند از قبیل اب،تجهیزات کشاورزی، سرمایه ونقدینگی ولی به یمن  غیرت  وهمت  خویش  توانسته اند  بهترین  باغات  انار  وکشت  زعفران را  داشته باشند، وانها  وظیفه  کشاورزی خودرا  به کمال  انجام داده اند،واین ادعا را میتوان  با بازدیدی از محل  مشاهده نمود،پس علت  چیست که  بنده  میگویم  سه سال است  که دستان  کشاورز  خالی است واو شرمنده  زن وبچه هایش است؟مهمترین علت امروز  وجود افات است،زمان زیادی نمیگذرد از انروزی که  روستای چنار  از مراکز  مهم تولید بادام،گردو،زردالو،انواع الو ودیگر میوه های هسته دار بود، اما وجود کرم  سر شاخه خوار  بکلی   اینگونه  درختان را  نابود کرده است،وامروز  اثری  از انها نیست،در این مدت  جهاد محترم  کشاورزی   مه ولات  فقط  نشست ونگاه کرد،هیچگونه کمکی  به  کشاورز بد بخت  نکرد،اخه  مهندسین محترم  کشاورزی  مه ولات  چکار میکنید ؟ بخدا در قیامت  باید  جوابگو باشید، نمیدانم شبها  چگونه  سر بر بالین میگذارید، امروز دیگر  کشاورز روستای  چنار   جرءت  کاشتن  یک نهال را ندارد ، انقدر  الوده شده است که  واقعا  مردم  فلج شده اند،شمارا بخدا غیرتی،همتی،راهنماییی،حرکتی اخه این مردم  بکجا مراجعه کنند؟ باید  از کدام  نهاد واز کدام  اداره   کمک بند، بخشدار محترم،فرماندار محترم، بداد مردم برسید. انها که از بین رفت، کشاورز  زحمتکش  بخاطر فرار از کرم  سر شاخه خوار  تغییر  کشت داده  ،سراغ انار رفته  وبهترین  باغهای  انار را  احداث کرده  اما متاسفانه چند سالی است که  کرم گلوگاه انار  باز  کمر  به نابودی  دسترنج  کشاورز  بینوا  زده است. به تحقیق  عرض میکنم  دو سوم  انار  بدست امده  توسط این  بلای خانمان سوز  از بین میرود،چرا بازهم نشسته اید وفکری  نمیکنید، چرا از استان  کمک نمیخواهید ،چرا گروه  تحقیقاتی  درست نمیکنید  تا  چاره ای  بشود.اخر با این از بین  رفتن  محصول کشاورز  او توانش از بین میرود، دلسرد میشود. جوانان  میل  ورغبت  به  کشاورزی پیدا نمیکنند. درنتیجه  کشاورزی  فلج خواهد شد. میدانید   که  زعفران هم در این  یکی دوسال اخیر   بعلت  تغییرات   دما و عوامل دیگر  خوب نبوده است، خوب  کشاورز  چه کند. راضی نشوید این مردم خوب و زحمتکش  اواره  شهرها و دیارها گردند  وبه خیل بیکاران  بپیوندند،شما بهتر میدانید که  با این  بی ابی  وکم ابی  واین شرایط  سخت  جوی  واقلیمی کشاورزی چقدر مشکل وطاقت فرسا است.ولی این مردم با تمام وجود ایستاده اند  وزحمت میکشند، پس بخاطر  خدا، بخاطر  وجدانهای  بیدارتان، بخاطر انسانیت، بخاطر  باور های  اعتقادیتان، بخاطر  هر انچه  که برایتان  مقدس است وباور دارید،دستی بالا بزنید و همتی کنید،  واقعا  جهادی را شروع کنید   ،اطمینان دارم که به همت  شما  دست اندر کاران  محترم  دوباره  زندگی  بروستا  بر خواهد گشت،دوباره  چهره های  افتاب سوخته  کشاورز  خندان  خواهد شد،دوباره  کشاورز   پیش زن وفرزندانش  روسفید  میگردد، دوباره بوی طراوت وسرسبزی  باغات  را  فرا خواهد گرفت ودوباره  دست  کشاورز  وخا نوهده اش  در پیشگاه  الله جل جلاله  برای دعاگویی شما  بلند خواهد شد  انروز  دیر نیست  انشا ءالله.&#@

واژه های محلی روستای چنار بخش دوم (سین تا ی)

واژه های محلی روستای چنار بخش اول (الف تا ز)

محرم در روستای چنار مه ولات

, کشاورز ,مردم ,بخاطر ,میدانید , کشاورزی ,این مردم ,است که ,از بین ,بالا بزنید ,ایا میدانید

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها